$10.80 KDV Dahil
65,00 TL KDV Dahil
1 2 >

Branda Nedir?

 

Branda Nedir? diye sorduğumuzda branda genellikle dış ortamlarda bulunan eşya ve araç gereç gibi malzemeleri yağmur, dolu gibi doğal afetlerden koruma amaçlı araç gereç üzerine çekilen polietilen türü üretimlerdir. Branda ürünlerinde bir çok çeşit mevcut olup kullanıcı talebine göre branda çeşitlerinden en uygun olan branda türü önerilerek üretimden sonra müşteriye teslim edilir. Branda koruma amaçlı oto branda, bahçe koruma brandası, kamyon brandası, tır brandası, saman brandası gibi bir çok alanda kullanılmaktadır. Brandalar genellikle yağmurdan korunma amaçlı kullanılmaktadır. Brandaların bir kullanım amacı da ürünleri tozdan korumaktır. Ürünlerin üzerlerine gerilerek veya serilerek ürünler hem yağmurdan hem de üzerine gelecek tozlardan korunmuş olur.

 

Çadır Nedir?

 

Çadır insanoğlu yaşamında sürekli var olan barınma sığınak amaçlı kullanılan branda kumaş türü yapılardır. Çadır nedir? sorusuna vereceğimiz cevap çadır insanların bina ev gibi yapılara geçmeden önce barınma amaçlı kullandığı yapılar diyebiliriz. Günümüzde halen kullanılan bu çadır yapılar kamp çadırı olarak kamp alanlarında vakit geçirmek dinlenme amaçlı kullanılmaktadır. Bunun yanında şantiyelerde şantiye çadırı veya yemekhane çadırı olarak da görev görmektedir.

Çadır yapılar çok geniş alana sahip olmaktadır. Hayvanlar için barınak olarak kullanılabilen çadırlar tavuk çadırı veya büyükbaş küçükbaş çadır yapılarda üretilmektedir. Kısa çadır insanoğlu için doğa oyları deprem vs gibi olaylarda insanlar için ani müdahale aracı olarak barınma veya sığınak için üretilmiş plastik veya kumaş yapılardır.

 

Çadır Branda Fiyatları

 

Çadır branda üretilirken amacına uygun şekilde üretilmektedir. Örnek olarak araç tutkunları araçlarına önem verdikleri için yağmurdan tozdan sudan gibi olaylardan korumak için araçların üzerine araç üstü örtü veya araç çadırı gibi kumaş plastik türü oto branda diye adlandırdığımız üretimlere ihtiyaç duymaktadır. Firmamız araçların üzerlerine içi pamuk miflonlu araç brandası üretimi yaptığı gibi gabardin türü bez araç çadırı üretimi yapmaktadır. Su geçirmez çadır branda fiyatları çadır veya branda içerik üretimine göre değişim göstermektedir. İçerisindeki demir aksam gibi veya astar arasındaki ısı yalıtımı bizofol yalıtım gibi malzemelere göre fiyat hesaplaması yapılır. Dış mekanları kış aylarında kapatmak için uygulanan şeffaf branda dış mekan kapatma işlemi pvc mika branda ile yapılmaktadır. İki kenarında fermuarlı branda olan sıcak havalarda açılabilen üste toka ile toplanır sisteme şeffaf branda kış bahçesi denilmektedir. firmamız Akay tente bir çok çadır branda gibi ihtiyaç duyulan malzemelerin üretimini ve montajını yapmaktadır.

Suyun yetersiz olduğu yerlerde bahçesi olan vatandaşlarımız tarafından çukur kazılarak yapılan yapay göletlerinde su muhafaza etmek için kazılan çukurun suyu sızdırmaması için yapay gölet brandasına ihtiyaç duyulmaktadır. Yapay gölet brandaları genellikle pvc polyester branda türü ürünlerimizden 1100 denye kumaş türünden imal edilmiş en az 10 yıl kullanım süresi olan 650 gram branda dan üretilmektedir. Bunun yanında gölgelik file polietilen kumaşlardan da çadır yapılmaktadır. Genellikle gölgeleme filesi gölge amaçlı kenarlarına kuşgözleri takılarak gölgelik yapılacak alana gerilerek gölge amaçlı kullanılan kumaş türü branda çeşitleridir.

 

Branda Çadır Gölgelik Modelleri

 

Kullanım amacına göre üretimini yaptığımız bir çok çadır branda modeli mevcut olup talebe göre gölgelik olarak da kullanılmaktadır. Bahçe gölgelikleri arasında olan gölgeli fileler %95 gölgelik file kenarlarına şerit kolon dikilerek 50 cm ara ara ile kuşgözü çakılarak bahçelerde veya ev villa gibi yerlerin görüntüsünü kapatarak mahremiyet sağlamaktadır. Genel olarak Çit filesi %95 olarak görüntüyü kestiği için tercih edilen ürünler arasında olmaktadır. Bunun yanında gölgelik olarak üretilen bir çok çadır çeşitlerimiz olmaktadır, sitemizin filtreleme özelliğinden faydalanarak arama yapabilirsiniz.

Çadır Branda Su Geçirir Mi?

Su geçirmez branda kumaş yapısına göre metre ağırlığına göre su geçirmez çift lamineli olarak üretilmektedir. Branda genellikle su geçirmediği için tercih edildiğinden dolayı kesinlikle su sızdırmaz özelliği mevcut olup pvc branda türü çadırlar asla su geçirmez türden olup gölet veya havuz brandası olarak kullanabilirsiniz.

 

Çadır Nasıl Muhafaza edilmelidir?

 

Aldığımız çadır branda türü ürünümüzle işimiz bitti ve gelecek zamanda ihtiyaç duyduğumuzda kullanacak ise öncelikle çadırımız kumaş türünden ve ıslak ise öncellikle kurutmamız lazım daha sonra kurutulduktan sonra torbası var ise torbasın koyularak nemsiz ortamlarda saklanmalıdır.

Oto branda gibi çadırlarımızı araçlarımızın üzerinden çıkardığımızda yine ıslak olmamasına dikkat etmeliyiz kuru ise torbasın veya saklama çantasına koyarak bagajda muhafaza edebiliriz.