PP Dokuma Kumaş Nedir?

 

Polipropilen pp dokuma branda ve çuval imalatında önce kumaş hortum olarak dokunur daha sonra istenilen ölçüde konfeksiyon yapılır.

100% Virgin polipropilenden son model Starlinger marka dokuma tezgahları ile 30cm ile 200cm arası hortum dokuma yapabiliyoruz. İstenildiği takdirde kumaşın tek tarafı kesilerek tek yaprak haline getirilebilir. Aynı zaman hortum kumaşları açık sarmak için her türlü makine ve aparat tesisimizde mevcuttur. 30cm ile 400cm arası tek yaprak sarılabilir ve dilenirse laminasyon yapılabilir. Polipropilen kumaş ruloları istenilen ölçüde sarılabilir.

 

PP Dokuma Kumaş Kullanım Alanları

PP Kumaşlar kullanım alanlarına göre farklı renk ve enlerde üretilmektedir. İsteğe bağlı olarak Tek yaprak ya da Hortum kumaş olarak imal edilir.


Başlıca kullanım alanları inşaat sektörü başta olmak üzere İzolasyon sanayi, İnşaat örtüsü,ve doğalgaz hatları için kullanılmaktadır. Tarım sanayinde ise üzerinde üzüm, domates, fıstık, çay, çekirdek kurutma, gibi sergilik vb ürünlerin kurutulmasında ve toplama esnasında ağaç altı açkıları olarak kullanılmaktadır. İsteğe bağlı olarak UV katkıları ile desteklenmekte ve ebatlanmaktadır.

Çekirdek kurutmalarında en çok tercih edilen kumaş türleridir. Bunun Yanında kayısı, incir, üzüm, gibi sergenlik çeşitlerinde kurutma amaçlı tercih edilmektedir.

 

PP Dokuma Kumaş Özellikleri

 

  • En - Yuvarlak dokumada 28 cm - 220 cm Arası
  •  Boy - Müşteri talebine göre
  •  Denye - Müşteri talebine göre
  •  Ağırlık - 40 gr/m² den 300 gr/m² ye
  •  Laminasyon - 20 gr/m² den 50 gr/m² ye
  •  UV - 6 aylıktan 3 yıla kadar kullanıma uygun
  •  Renk - Müşteri talebine göre

 

PP Dokuama Kumaş Fiyatları

Pp dokuma branda fiyatları sentetik kumaş fiyatları ürün gramajına göre değişim göstermektedir.  Patates çuvalı veya tarımsal çuvallar ürünlerin ebatları ve metre kare gramajları fiyatlarını belirlemektedir. Su geçirmez branda çeşitlerinden olup koruma brandası olarak kullanılmaktadır.