Membran Branda Fiyatları
Membran Branda Fiyatları

Membran Branda Fiyatları

Fiyat : €70,00(KDV Dahil)
TL Fiyat : 2.443,15 TL(KDV Dahil)

M2 ağırlığı 650 gramdır. 450 gram, 550 gram olmak üzere daha ince olanları da vardır. 650 gram polyester branda; Tır ve Kamyonet brandası, Depo ve Şantiye Çadırlarında kullanılır. İnce olan pvc polyester branda ise tente yapımında kullanılır. 650 gram polyester branda, Müşteri kullanımına bağlı olmakla birlikte 10 yıla kadar ömürlü brandadır.

M2 Ağırlığı 650 Gram Olan Pvc Polyester Branda 1m2 Fiyatıdır.  Alacağınız Alanı Ölçünüz Miktarına Göre M2 Olarak Satın Alınız

Örnek 250 m2   250 Adet Satın Alınız

Membran Branda diye merak edenler için; polimerden oluşan plastikler ile su geçirmez ve yapışkan bir malzeme olan “bitüm”ün birlikte kullanılması şeklinde düzenlenerek, taşıyıcı aparatlarla desteklenen genellikle sudan korunma amaçlı kullanılan yalıtım amaçlı brandalara membran denir. Yerçekimi kuvvetinin aksine öngerme kuvvetine göre üretilirler. Yani basınçtan değil asimetrik çekme kuvvetinden yararlanılır. Yararlanılan bu kuvvet, membran brandalara taşıyıcı ve aynı zamanda da örtücü olma görevini yükler.

 

Isı Kaynaklı Birleşim

Bu birleştirme şeklinde membran brandaya ısı uygulanır ve birleştirme işlemi bu şekilde gerçekleştirilir. Ancak önemli olan konu üretici firmadan membran brandanın erime ısısının öğrenilmesi ve başarılı bir birleştirme olabilmesi için de uygulanacak ısının bu değerin üzerinde olmasıdır.

Yüksek Frekanslı Birleşim

Bu birleşim şeklinde ise membran branda malzemelerine kaynak işlemi uygulanarak malzemelerin içeriğindeki moleküllerin birbirine nüfus etmesi sağlanır. Böylece birleştirme işlemi gerçekleştirilmiş olur.

Dikişli Birleşim

En çok tercih edilen membran branda birleştirme şeklidir. PVC’den oluşan polyester brandalar için kullanılması uygun görülür. Malzemelerin dikilmesi usulüne dayalıdır.