Özel Tip Çadırlar

 

Çadırlar, genelde dış alanlarda konaklama amacıyla kullandığımız ürünlerdir. Kamp, doğa gezisi gibi etkinliklerde bizleri dış alandaki sıcak ve soğuk havaya ve diğer etmenlere karşı korur. Çadırları, kumaş türlerine göre çeşitlilik içerisinde bulabileceğimiz gibi kullanım amaçlarına göre de çeşitlendirebiliriz. Özel tip çadırlar da çadırların kullanım amaç ve yerlerine göre üretilir. Bunları bazı kuruluşlar özel etkinliklerinde kullanabilir. Kişisel olarak da dönemlik işlemlerinizde veya acil durumlarda konaklama ihtiyaçlarını karşılayabilir. 

Özel Tip Çadır Modelleri 

Kamp gibi hobi olarak yapılan işlemler dışında çadırlar üretim sahalarında, acil durumlarda veya özel günlerde de çadırlar kullanılmaktadır. Kermes çadırı ya da stant çadırı olarak bilinen modeller daha çok özel veya resmi kurumlar tarafından belirli dönemlerde yapılan kermes, fuar, tanıtım etkinliklerinde kullanılır. Bal sağım çadırları da arıcılık yapan kişiler için dönemsel olarak kolaylıkla kurulabilir sistemlerdir.

Dokuma ham bez ve polyesterden üretilirler. Yayla çadırı ya da kıl çadırı olarak bilinen sistemler ise özellikle mevsimsel işçilik, hasat zamanlarında işçiler için kırsal alanlarda kullanılır. Tabii sadece bununla kalmaz, işletmelerde bu tarz çadırları dekore ederek kullanabilmektedir. Sıcak ve soğuk havayı içeri geçirmezler. Taziye çadırı, düğün çadırı olarak bilinen sistemler de özel günlerinizde kullanılır. Fazla kişi ağırlanacağı zaman ve yemek ikramlarınızda bu çadırlar ile düzeninizi sağlayabilirsiniz. 

Özel Tip Çadır Sistemleri Özellikleri

Genel olarak özel amaçlı kullanım gerektiren çadırlar, bulunduğu iklim koşullarına göre dizayn edilebilir. Aynı zamanda ebatları da yine ihtiyaçlara göre çeşitlilik gösterir. Özel günlerde, mevsimsel olarak ya da acil durumlar için kullanıldıklarından dolayı her birinde mevsim ihtiyaçlarına yönelik malzemeler kullanılır. 

  • Sıcak ve soğuk havaları geçirmezler. Sert hava koşullarının olduğu yerler için su geçirmezlik özelliği gösterenler vardır. 
  • İskelet sistemleri için kullanılan sistemler de dayanıklıdır. Paslanma yapmaz. 
  • İhtiyaç duyulan ebatlar dahilinde iskelet sistemlerindeki sayı da değişkenlik gösterir.
  • Özel günler için olan modellerde bir tarafı tamamen açık olabilir.
  • Kişisel kullanım için olanlarda da hava almasını sağlamak için açılır pencere sistemi de mevcuttur.

Özel Tip Çadır Fiyatları

Çadırlar, sadece konaklama değil yeri geldiği zaman ürünleri muhafaza etmek anlamında da kullanılabilir. Bu yüzden de ihtiyaçlara göre üretilen özel tip çadır modelleri mevcuttur. Ancak bunları da kendi aralarında farklı kumaş türü, ebat ve iskelet sistemleri türüyle görebiliyoruz. Çadır fiyatları için belirleyici en önemli özellik kumaş türüdür. Çünkü sıcak ve soğuk havadan koruma özelliği, içeride daha durulabilir bir hava akımını oluşturur.

Bir çadırdan alınabilecek konfor temelde buna bağlıdır. Ebatları da tamamen kişisel ihtiyaçlara göre belirlenir. Ancak yüksek kapasiteli çadırlar da diğerlerine göre daha maliyetli olabilir. Sonuç olarak her biri doğru bir kullanım ile ömür boyu kullanılabilecek ürünler olduğundan özel tip çadırlarda da ihtiyacınız olanı tercih etmeniz daha yerinde bir karar olur. Akay Tente’de çadır sistemleri içerisinde özel kullanım ihtiyaçlarınız için dilediğiniz modeli bulabilir ve siparişinizi verebilirsiniz.