Sera Naylonu

 

Bitki yetiştirme amacıyla geliştirilen seralar, bitkilerin mevsimi dışında üretilebilmesine olanak sunuyor. Elbette uygun olmayan mevsim koşullarından etkilenmemesi adına bitkilerin özel sistemlerle korunması önemlidir. Bu kapsamda sera naylonu kullanılarak yapay bir yetiştirme ortamı oluşturulurken en lezzetli ve sağlıklı sebze-meyvelerin üretimi gerçekleştirilir. Üreticiler tarafından talep gören sera naylonu, sera muşambası olarak da bilinmektedir. En önemli özelliği ısı kontrolünü sağlamak olan bu naylonlar, seracılık faaliyetinin yapılacağı alana göre çeşitli genişliklerde üretilebilmektedir. Sera naylonu fiyatları da bu kapsamda değişiklik göstermekte olup yüksek kalitede sera naylon siparişi ve fiyatları için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. 

 

Sera Naylonu Fiyatları

Her alanda olduğu gibi seracılık faaliyetlerinde de gelir-gider dengesi için üreticiler, maliyetleri minimumda tutmayı amaçlamaktadır. Bu kapsamda sera naylonu fiyatları, üreticiler tarafından en çok araştırılan konuların başında geliyor. Verimli bir üretim için elbette öncelik, kaliteli ürün seçimi yapmaktır. Ancak bütçesini zorlamak istemeyen ve daha büyük alanlarda çalışan çiftçiler için ekonomik fiyat aralığı da önemlidir. Sera naylonu fiyatları genellikle tercih edilen naylonun ebatlarına göre değişiklik göstermektedir. 

 

Hobi bahçesi olarak tercih edilen seracılıkta daha küçük ebatlarda tercih edilen naylonlar ekonomik olurken bu alandan kazanç elde etmek isteyen ve daha büyük çalışma alanlarında ekim yapacak üreticiler için yüksek miktarda naylona ihtiyaç duyulabilmektedir. Bu noktada Akay Tente, yüksek kalitede ürünleri en uygun fiyat garantisi ile sunarak bütçenize hitap etmektedir. 36 aylık sera naylonu fiyatları ve daha fazlası için ürün seçeneklerimize şimdi göz atabilir, toptan sera naylonu siparişi oluşturabilirsiniz. 

Sera Naylonu Çeşitleri

Çalışma sistemine bakıldığında plastik sera örtüsü yazın serin kışın ılık tutan bir ortam oluşturur. Bu temel özellik, üreticinin beklentileri doğrultusunda çeşitlenebilmektedir. UV ışınlarına karşı koruma ya da mevsime göre brandanın ince ve kalın olması gibi temel özellikler, sera naylonlarının çeşitlenmesini sağlamıştır. Bunun dışında sera naylonu çeşitleri, kullanım ömrüne göre değişiklik gösterir. Detaylı olarak bakmak gerekirse naylon çeşitlerini aşağıdaki gibi sıralamak mümkün;

  • 6 aylık sera naylonu
  • 12 aylık sera naylonu
  • 24 aylık sera naylonu
  • 36 aylık sera naylonu
  • 3 yıllık sera naylonu
  • Sera taban naylonu

Sera Naylonu Özellikleri Nasıl Olmalı?

 

Sebze meyve üretiminde verilen çabanın karşılığını almak için bitkilere uygun koşulların sağlanması önemlidir. Bu kapsamda kullanılan sera naylonu, özellik bakımından çeşitlilik göstermektedir. Bu çeşitlilik arasından karar verirken birtakım özellikleri göz önünde bulundurmanız önemlidir. Bunlar;

  • Bitkilerin yetişme süresi ve seranızın kullanım ömrüne göre uygun bir seçim yapmalısınız. 
  • Mikron değeri olarak da bilinen sera naylonu kalınlığı, göz önünde bulundurulması gereken bir diğer kriterdir. Bu kalınlığı, kullanmak istediğiniz mevsime göre seçmelisiniz.
  • Seracılık beklentiniz kapsamında farklı özelliklere sahip ürün araştırması yaparak beklentinizi karşılayacak ürünlere öncelik vermelisiniz.
  • Son olarak sera naylonu kg fiyatı bütçenize uygun olmalı ve toplu siparişlerde ekonomik bir fiyat sunmalıdır.