Çit Filesi

 

Çit filesi Nedir?, işletmeniz, eviniz veya villa gibi çiftlik gibi alanlara sahip iseniz mülkünüzü koruyabilmek adına dışarıdan görünmesini engellemek için kullanabilirsiniz. Bahçe gölgelikleri %95 görüntü kesme özelliğine sahip olduklarından dolayı dışarıdan bakıldığı zaman içerideki görüntüyü kesme özelliğine sahiptir. Gölgelik file polietilen kumaştan üretilen çit filesi %95 görüntü kesme özelliğinin yanında %75 olarak da üretilmektedir. Tarlarda veya bahçelerde ektiğiniz ürünleri bölgede beslenen veya yabani hayvanlardan koruma amaçlı ekstradan bir önlem alabilmek için ideal olan çit filesi ürünlerini tercih edebilirsiniz. Bu ürünler farklı renkler de ve ebatlarda üretilebilmekte olup istenilen tüm ölçülerde üretimini yapan firmamız Akay tente kapatacağınız alanın ölçüsünü alıp iletmenize bağlı olarak tercih edilen gölgelik file ürünleri ekonomik olduğundan dolayı kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Çit filesi,firmamız tarafından üretilirken kaliteli ve dayanıklı zincir dikişlere sahip olan makineler ile tek renk şerit çekilerek müşterilere aras kargo ile gönderimi yapılmaktadır. Çit filesi yeni yapılan binalarda iskele inşaat filesi olarak da kullanılmaktadır. İnşaat yapılan alanların iskele etrafına çekilerek düşecek moloz veya inşaat yığınları gibi inşaat malzemesi fazlalıklarının inşaat alanın yanından geçen insanların üzerlerine düşmesine engel olduğu gibi inşaatın içerisindeki görüntüyü kapatmış olmaktadır. Farklı renk çeşitlerine sahip olması satın alacak kişilerin evlerinin ya da iş yerlerinin dışarıdan görünümünü kendilerine uygun bir tarzda dekore edebilmesine olanak sağlar. Özellikle yağmur ve rüzgara karşı üstün bir direnç ile yapısını korumayı başarabilen çit filesi modelleri sayesinde mülkünüzü iyi bir şekilde koruyabilir dışarıdan görünmesini engelleyebilirsiniz. 

 

Çit Filesi Çeşitleri

 

Polietilen Kumaştan üretilen çit filesi çeşitleri yaşam alanınızın dış görünüşünü ve dekorasyonunu daha iyi bir şekilde dizayn etmenize yardımcı olacaktır. Gerek hafif olarak üretilmesinden dolayı ve

yağmur suyunu içine çekmemesi kullanıcıların ilgisi haline gelen gölgeleme fileleri bir çok yapıda çit filesi olarak kullanılmaktadır. Gölgelik ürünlerini sadece bahçelerde değil balkonlarda da güvenli bir ortam oluşturabilmek için tercih edilmektedir. Kuşların balkondan içeriye girmesi veya balkonda pislemesi gibi bir çok alanda kullanılan çit filesi, çocuklu aileler tarafından balkona asılarak güvenlik ağı olarak da tercih edilmektedir.

Farklı desenlerde ve renklerde üretilen çit filesi ürünleri, istenilen uzunlukta kesilerek istenilen uzunluğa göre kolaylıkla dikilebilmektedir rulo halinde değil de dört bir yanına şerit çekilerek belirli aralıklarla kuşgözü çakılarak çekilecek alana hazır hale getirilmektedir. Dayanıklı ve zarif kumaşlardan elde edilen bu ürünler arasında pek çok farklı seçenekler bulunur. Özellik ve tasarım açısından farklılık gösteren unsurlar çit filesi modellerinin çeşitliliklerini sağlar. Bu ürünler arasında çit filesi gölgelik çeşitleri, kullanıcılar tarafından yaz aylarında sıklıkla tercih edilen ürünler arasında bulunmaktadır. Çeşitler arasında, bahçenizin dışarıdan görünümünü tamamen kapatabilir özelliklerde bulunmaktadır. Tercih olarak yeşil ve krem renklerine satışa sunulan ürünler dışarıdan mülkünüzün iç kısmının görünümünü %95 oranında kesmekte olup çift katlı yapıldığında ise tamamen kesmektedir.. Gölgelik olarak kullanılabilen bu model delikli detaylarla üretildiği için rüzgar geçirgenliğine sahiptir bundan dolayı içeriye temiz ve serin bir hava ortamı oluşturmaktadır. Çekildiği ortamlarda sıcak yaz günlerinde gölgenin altında serin bir şekilde oturabilme imkanı oluşturmaktadır. Gölgelik çit filesi ürünleri sera filesi olarak sera üretimleri yapılan yerlerde de sağlıklı ürünler yetiştirebilmek için %55 dokuma sıklığında veya %75 dokuma sıklığında kullanılmaktadır. Gölgelik file ürünlerini tercih ederken çekilecek alanın net ölçüleri almanız oldukça önemlidir. Gölgelik ürünü rulo halinde satın alırsanız kenarlarında kuşgözleri ve şerit olmadığı için belirli aralıklar kesmiş olacaksınız, buda gölgelik file uç kısımlarının dağılmasına neden olacaktır. Firmamız Akay tente verilen tüm ölçülere uygun şekilde dört bir yanını dikerek ara ara kuşgözleri çakarak çit filesi üretimini yapmaktadır. Gölgeleme filesi ihtiyacınız olduğunda firmamız size bir iletişim kadar yakındır.

 

Çit Filesi Fiyatları

 

Pratik kullanıma sahip olan raşel dokuma makineleri ile üretilen çit filesi ürünleri ekonomik fiyat aralığında bulunduğu için bahçelerde ya da sera üretimi yapan üreticiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Sık dokuma yapısına sahip kumaşlardan üretilen modeller esnek yapıya sahip olan ürünlere göre biraz daha yüksek fiyatlarda bulunabilir. Aynı zamanda kullanacağınız alanın metrekare cinsinden uzunluğu da filenin uzunluğunu etkileyeceği için fiyatlar her kullanıcıya göre değişiklik gösterebilir. Çift kat satın alımlarda çift kat metre kare hesaplaması yapıldığından dolayı fiyatlarında etki göstermektedir. Gölgelik file ürünleri tercih ederken UV ışınlarına karşı ekstradan biri dayanıklılık sağlayan ve renk olarak solma yapmayan çeşitlerinden tercih edilmesi daha önemli olur. Bu ürünler tek kat çit filesine göre iki kat fiyatlarda satışa sunulsa da uzun vadede daha iyi bir sonuç elde edebilmek için tercih edilmesi gereken üretim çeşitlerindendir. Çit filesi fiyatlarını etkileyen bir diğer unsur ise filenin metre kare ağırlığı olmaktadır. Bina veya bahçenin dış kısmını çevreleyebilmek için seçilen çit filesi uygun fiyatlarda satışa sunulurken gölgelik için tercih edilecek gölgeleme filesi çeşitleri hem ağırlığı açısından hem de ekstradan özelliklere sahip olduğundan dolayı ekonomik modelden yüksek fiyata satışa sunabilmektedir. Çit filesi fiyatları için akaytente.com.tr çift filesi sayfalarını sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

Çit Filesi Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Gölgeme filesi satın alırken veya çit filesi ürünü satın alacağımız zaman öncelikle çit filesi yapılacak gölgelik filenin metre kare ağırlığına dikkat edilmelidir. Gölgeleme filesi metre kare ağırlığından ne kadar ağır olarak üretilirse o kadar görüntü kesme oranı yüksek olmaktadır. Görüntüyü tamamen kesmek istediğimizde satıcı firma tarafından çit filesini iki kat veya %95 oranında metre kare ağırlığı olarak 140 gram ürün tercih etmeliyiz. Gölgeme filesinde uv katkısına dikkat etmeliyiz, kenarlarına dikilen şeritlerin geri dönüşüm ipinden üretilmemesine dikkat etmeliyiz. Çit filesi kenarına çekilen şeritlerin tek renk olmasına ve dört bir yanına çift dikiş dikilmiş olmasına dikkat etmeliyiz. Kuşgözleri ara ara değil de çekilecek yerlerdeki iklim koşulları rüzgar şiddetine göre belirlenmelidir. Ne rüzgar şiddeti alıyorsa kuşgözleri arası o kadar düşürülmelidir. Pvc branda ile üretilen çit filesi ürünleri de satışa sunulmaktadır. Pvc polyester branda üretilen çit filesi daha sağlam olduğu gibi birazda pahalıdır, genellikle daha az tercih edilen türde üretimlerdir.