Branda Ürünleri

 

Branda ürünleri güncel hayatın bir çok yerinde çadır branda olarak kullanılmaktadır. Branda ürünleri Polietilen hammaddesinden üretilmektedir. Olumsuz hava şartlarında dış mekanlardaki ürünlerimizin koruma amaçlı kullanılan branda, bunun yanında yaşam şartlarında barınma gibi bir çok alanda tercih edilmektedir. Branda ürünleri su geçirmez branda olduğundan dolayı yağmur, kar, güneş gibi bir çok etken eden günlük yaşantıda koruma amaçlı kullanılmaktadır.

Günlük yaşantımızda zorlu hava koşullarına bağlı olarak zararı en düşük seviyelere çeken branda çadır tiplerinde üretilen ürünlere branda denilmektedir.

 

Branda Çeşitleri

 

Branda ürünlerinde çeşit yelpazesi oldukça geniş alana sahiptir. Branda olarak üretilen çeşitler arasında en çok ekonomik olarak tercih edilen Polietilen türü brandalardır. Bu Tür brandalar çift lamineli olarak çift yüzlü çadır brandası su geçirmez ürün olarak üretilmektedir. Genellikle brandalar fındık kurutmak, samanları yağmur gibi doğal olaylardan koruma amaçlı kullanılmaktadır. Branda çeşitlerinde tercih edilen bir diğer branda çeşidi ise pvc polyester brandadır, pvc tarpaulin çeşitlerinden olan ürün genellikle çatılarda, asma germede, tır kamyon çadırlarında, kapalı dorse tentesinde, yapay gölet havuz brandası olarak ta bir çok çeşitleri mevcuttur. Bir çok alanda tercih edilen pvc branda çok sağlam ve uzun yıllar kullandılğı için tercih edilmektedir. Naylon branda branda ise micron kalınlıklarda üretilmektedir. Bu Tür brandalar genellikle beton altına, hobi seralarında tercih edilen branda çeşitlerinden, ihtiyacınız olan tüm branda çeşitleri sitemizde mevcut olmaktadır.

 

Branda Satın Alırken Dikkat Etmemiz Gerekenler

 

Bir brandaya ihtiyaç duyduk ve satın alacağız tabi brandalar hakkında pek bilgi sahibi değiliz, sizlere brandalar hakkında genel bilgileri sunacağız, brandalar üretilirken metre kare ağırlığıyla üretilmektedir. Bir brandaya ihtiyaç duydunuz internette araştırdınız A firması 15 liraya metre kare branda satıyor b firması ile görseldeki aynı brandayı 10 liraya satıyor. Aslında ucuz satan B firmasının sattığı branda kötü veya A firmasının sattığı branda kaliteli olabilir veya olmayabilir. Satıcılar brandanın sadece görselini sattıkları sitelere eklemektedir. Brandanın metre kare ağırlığını belirtmemektedir. Brandanın ucuz veya kaliteli olduğu ancak satıcının brandanın 1 metre karesinin kaç gram gelmesiyle kalitesini ortaya koymaktadır. PE Branda genellikle metre kare ağırlığıyla üretilmektedir. Sadece Pe brandalar değil

Pvc Polyester branda

Pvc branda

PP sentetik dokuma

gibi bir çok ürün çeşitleri olan branda türü metre kare gramı olarak üretilmektedir.

 

 

Branda Fiyatları

 

Ülkemiz genel olarak tüm bölgelerinde iklim farklılıkları vardır. Bundan dolayı tüm bölgelerde branda çeşitleri tercih edilip kullanılmaktadır. Branda fiyatı belirlenirken brandanın türü, brandanın bir metre karesinin gelen ağırlığına göre fiyat verilmektedir. Polietilen türü brandalar genellikle rulo halinde 16 metre ene kadar rulo branda olarak satılmaktadır. Polietilen cinsi pe brandalar top halinde 5 metre enden 16 metre ne kadar satılmaktadır. Boyutları genellikle 40 veya 50 metre uzunluğunda olup tüm ürünlerinize yetecek boyutlarda üretilebilmektedir.

 

Branda Su Geçirmez Mi?

 

Pe brandalar veya pvc brandalar su geçirmezdir. Su geçirmez çift yüzlü olarak üretilmektedir. Bu brandalar gönül rahatlığıyla su geçirmez branda olarak kullanılabilir.

 

Branda Dayanıklı mıdır?

 

Branda ürünlerinde en dayanıklı ürün pvc türü pvc polyester brandadır. Uzun ömürlü kullanım sağlamaktadır.

 

Branda Güneşte Yanar mı?

 

Pe brandalar genellikle uv katkılı olup 1 ile 3 yıl arasında kullanım ömürleri vardır. Pvc Polyester branda ise Havuz brandası olarak en az 10 yıl kullanım ömrü vardır. Branda satın alırken firmamız satış temsilcilerinden bilgi alabilirsiniz.