1

Toprak Havuz Nasıl Kazılır?

Çiftçilerimiz, meyve bahçeleri, tarlalarını sulamak için ihtiyaç duyduğu suyu her zaman doğal yollardan karşılayamadığından tarımsal sulama havuzu ile ihtiyaç duyulan suyu depolayabilirler.

Tarımsal Sulama Havuzu ile sulama suyu sıkıntısı çekmeden, ürettikleri ürünleri sulayarak verimini ve kalitesini artırarak gelir düzeylerini yükseltebilirler.

Kullanılabilir su kaynaklarının oldukça sınırlı olması, küresel iklim değişiklikleri mevcut su kaynaklarını olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle su kaynaklarını daha verimli kullanmak insanlığın geleceği açısından büyük önem taşımaktadır.

Meyve bahçelerinde yetersiz ve eksik miktarda sulama suyu uygulamaları ağaçlarda yaprak alanının küçülmesine, meyve dökümüne, sürgünlerin kurumasına, güneş yanıklarının artmasına yol açar.

Sulama yöntemleri basınçsız ve basınçlı sulama yöntemleri olmak üzere iki gruba ayrılır.

Basınçsız sulama yöntemleri salma, karık ve tava sulama; basınçlı sulama yöntemleri ise , damla, yağmurlama ve mini yağmurlama sulama yöntemleridir.

Toprak Havuz Brandası Nedir?

Toprak havuz brandası genellikle tarla, bağ, bahçe gibi çiftçilikle uğraşanlar tarafından sulama kanalı veya suyun yetersiz olduğu bölgelerde, toprak zeminin kazılarak çukur havuz derinliğine ulaşıldıktan sonra bırakılan suyun toprak tarafından emilmemesini sağlamak için yapılan çukurların içerisine serilen polipropilen  türü branda kumaş türlerindendir. Bunun yanında HDPE türü kumaşlarda kullanılmaktadır. Pvc Polyester branda veya membran gibi brandalarda tercih edilmektedir.

 

Toprak Havuz Brandası Kullanım Alanları

Toprak havuzlarda genellikle naylon türü brandada tercih edilip, toprak zeminin su geçirmesi önlenir. Toprak havuz naylonu fiyatları bir bakımdan günümüzde hammade pahalı olduğundan dolayı güncel kurlar belirlemektedir. Toprak havuz naylonu veya brandası genellikle bahçelerde, tarlalarda, bahçelerde su kuyusunun yetersiz olduğu bölgelerde tercih edilmektedir. Kullanım amacı su yetersiz olduğundan dolayı bahçedeki ağaçları sularken gelen suyun aynı anda ağaçları sulamak için yetersiz olduğundan dolayı tarla veya bahçelerde su biriktirilerek aynı anda ağalar veya bahçede bulunan ürünler sulanarak zamandan tasarruf edilir. Toprak havuz brandası genellikle su biriktirmek için kullanılan branda türü üründür.

Toprak Havuz Brandası Özellikleri

Havuz naylonu tercihe göre değişim göstermektedir. Havuz yapıldıktan sonra genellikle tercih edilen branda türü naylon branda veya pe branda işini garantiye almak isteyen müşterilerimiz ise tercihini pvc polyester brandadan tercih etmektedir. Pvc Polyester brandalarımız metre karesi 450 gramdan metre karesi 900 grama kadar 1100 denye veya 1150 dtex olarak üretilmektedir. Pvc polyester brandalar uzun kullanım ömrü olduğundan dolayı tercih edilmektedir. Pvc Polyester brandalarımız en az 10 yıl kullanım süresi mevcut olup firmamız garanti vermektedir. Pe brandalar ise Firmamız tarafından 180 gram üzeri brandalar önerilmektedir, 180 gram veya metre karesi 230 gram ürün yapıştırılarak tek parça haline getirilmesi lazım çünkü içerisinde fazla dikiş olursa ürün su tutmak yerine su kaçırmaktadır.

Toprak Havuz Brandası Fiyatları

Toprak havuz naylonu fiyatları belirlenirken müşterinin talep ettiği ürüne göre fiyat belirlenmektedir. Gölet naylonu fiyatlarını belirleyen en büyük özellik alınacak brandanın 1 metre karesinin ağırlığı ve branda ürünün cinsidir, miktara göre boyut en farkına göre firmamız fiyatlarını uygun tutmaktadır. Alınacak havuz brandasının boyutları ne kadar büyük olursa olsun fiyat belirlenirken firmamız fiyatı daha uygun tutmaktadır. Toprak havuz brandasına ihtiyacınız var ise Akay tente size bir çağrı kadar yakın.