Şantiye Çadırı Fiyatları
Şantiye Çadırı Fiyatları
Şantiye Çadırı Fiyatları
Şantiye Çadırı Fiyatları
Şantiye Çadırı Fiyatları
Şantiye Çadırı Fiyatları
Şantiye Çadırı Fiyatları
Şantiye Çadırı Fiyatları

Solucan Gübre Çadırı

Fiyat : 950.000,00 TL  + KDV
KDV Dahil : 1.140.000,00 TL

 

SOLUCANLARIN FARK EDİLMEYEN DEĞERLERİ

 

Solucanlar hiç fark etmediğimiz ancak hayatın sürekliliği için çok değerli katkıları bulunan varlıklardır. Toprak solucanlarının varlığı kadar kompost solucanları da bir o kadar önemlidir. Organik gıda üretiminde hem toprağı gübreleyen hem de yararlı olmayan böceklerin istilasından koruyan solucan gübre çadırı her geçen gün daha büyük bir gelecek vaat ediyor. Solucan gübresi yetiştirmek hem iyi bir gelir kaynağı oluştururken hem de doğal yaşamın sürdürülebilirliğine katkıda bulunmuş oluyorsunuz. Uzun yıllardır Amerika’ da bir gelir kaynağı ve hem de bir hobi olarak varlığını sürdüren solucan gübresi Avrupa’ da henüz on yıldır kullanılmakta. Son birkaç yıldır ülkemizde de rağbet görmekte ve kullananların memnuniyeti arttıkça talepler de artmakta. 

 

 

 

77*13 Ebatlarında Adıyaman Cevahir Yapıya Kurduğumuz 2 Adet Çadırın Görselleridir.

 

SOLUCAN GÜBRE ÇADIRI İLE KOMPOST ÜRETİMİ

Uzman ekipler tarafından kurulacak olan solucan gübresi çadırı solucanların beslenme ve üreme koşullarına göre tasarlanmıştır. Kısa sürede solucanların gelişimini hızlandıran bu faktörler aynı zamanda kompost kalitesinde de artışa neden olacaktır. Solucan gübresi üretmek için belli sayıda solucanınızın olması ve bir solucan çadırına sahip olmanız başlangıç için yeterlidir. Bundan sonrası için geriye solucanlarınızı periyodik zamanlarda beslemek ve üremelerini izlemek kalır. Solucanlar her gün yaklaşık olarak kendi ağırlıkları kadar besin yerler ve biraz daha azını kompost olarak dışarı çıkarırlar.

Solucanların çıkarmış oldukları bu katı atık, kara elmas, kompost ya da solucan gübresi olarak adlandırılır. Tarım açısından son derece değerli olan bu atık madde çiftçiler için paha biçilmeyecek değerdedir. Kompost ile hem bitkilerin büyümesi hızlanır hem de zararlılardan korunurlar. Bu nedenle her geçen gün kompost satış rakamları artmaktadır.