6*4 Yaşam Çadırı Şantiye Çadırı ısı Yalıtımlı
6*4 Yaşam Çadırı Şantiye Çadırı ısı Yalıtımlı
6*4 Yaşam Çadırı Şantiye Çadırı ısı Yalıtımlı
6*4 Yaşam Çadırı Şantiye Çadırı ısı Yalıtımlı
6*4 Yaşam Çadırı Şantiye Çadırı ısı Yalıtımlı
Isı Yalıtımlı Mülteci Çadırı

Isı Yalıtımlı Mülteci Çadırı

Fiyat : $325.00(KDV Dahil)
TL Fiyat : 10.705,43 TL(KDV Dahil)

Yaşam çadırları nedir şeklinde sorular pek çok kişi tarafından araştırılan konulardandır. Yaşam çadırları kullanım amacı olarak konaklama ve yaşam ihtiyaçları için kullanılır. Savaş bölgesinden kaçan sığınmacılar, tarla ve mevsimlik işçileri, çobanların yaşam, afet ve iskan ihtiyaçları için kullanılmaktadır. İhtiyaçları giderebilme amacıyla kişi veya kişilerin kullanabilmesi için üretilmiştir. Birbirinden farklı sebeplerden dolayı olsa da istenilen özellikler hemen hemen aynı yönde olmaktadır.

Çadırdan aranan özelliklerden ilki ısı yalıtımının olmasıdır. Bir diğer özellik ise çadır kumaşının alev yürümez özellikte olmasıdır. Kullanım amacına bağlı olarak kişiler istenilen ebat ve ölçülerde çadırlarını tasarlanabilmektedir. Kurulum kolaylığı açısından kullanmak isteyen kişilere herhangi bir zorluk yaşatmaması da aranan bir diğer özelliklerdendir. Üstelik bu çadırların su geçirmez olması oldukça önemli bir etken olarak görülür. Zorlu hava koşullarında dışarıdan içeriye herhangi bir su sızıntısı olmaması gerekmektedir.

 

Yaşam Çadırı Özellikleri

Bu çadırlar yapısal olarak afetlere dayanıklı olarak üretilmiştir. Deprem gibi doğal afette bile dayanıklılığını yitirmemektedir. İçeriğinde ısı yalıtım malzemesi kullanıldığından dolayı her türlü zorlu mevsime karşı dirençlidir. Rüzgara karşı dayanıklılığı sayesinde kullanım karşısında zorluk çıkartmaz. Yağmur, kar gibi hava koşullarına karşı dayanıklılık gösterir. Çadırın dış tabakasındaki malzemesi su geçirmez özelliktedir. Yaşam çadırı özellikleri açısından aranan kriterleri kolaylıkla karşılayabilir. Çadırın genel özelliklerini şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Hava koşullarına dayanıklılık göstererek oldukça dirençlidir.
  • Isı yalıtımı özelliği sayesinde ısı alışverişinden tasarruf sağlanır. Ayrıca çadır içerisine dışarıdan soğuk hava girişine karşı engel olmaktadır.
  • Alev yürümez özellikte olmakta ve istenilen ebat ve ölçülerde üretimi yapılabilir.
  • İç ve dış malzemesi branda kumaşından üretilerek yırtılmalara karşı dirençlidir.
  • Çadırı istenilen toprak, beton ve kilit taşı gibi zemine kolaylıkla kurmaya uygundur.
  • Kolay bir şekilde monte ve de-monte kurulum imkanı kişilere sağlamaktadır.
  • Su geçirmez özelliği sayesinde yağmur ve kar gibi hava durumlarında çadır içine su almamaktadır.

Barınma Çadırı Kullanımı

Yaşam çadırları kullanımı konusunda aranan ihtiyaçları karşılamaya ve kolaylaştırmak da yer almaktadır. Yaşam çadırı kullanmak isteyen kişiler genel olarak savaş bölgesinden sınan mülteciler ve doğal afetlerden korunma amaçlıdır. Kullanım amacı hangi sebeple olursa olsun kişinin ihtiyacına fazlasıyla yanıt vermektedir. Uzun süre kullanıma uygun olmasından dolayı rahatlıkla kullanmaya elverişli bir üründür. Yaşam çadırları monte ve de-monte kurulum imkanı sağlamaktadır. Kullanım amaçlarına hitap edebilmesi için izolasyonlu sistem gerekmektedir. Bu sayede her türlü hava koşullarına direnç gösterebilecektir. Kış aylarında yalıtımlı çadır yapısı sayesinde soğuk havayı içeriye kesinlikle sokmaz. Yaz aylarında ise sıcak havanın tahrip etmesine karşı koruma özelliği gösterir. Kolonsuz ve kirişsiz olmasından dolayı ferah ve rahat bir ortam imkanı yaratır. Çadır iç ve dış ürünü, yırtılma ve dezenformasyonlara karşı direnç gösteren malzemeden yapılmaktadır.

 

 

Güçlü Stok ile Anında Yükleme Yükleme, Sitedeki Fiyatlar 5000 Adet Üzeri Alımlar İçin Geçerlidir.