Beton Yorgani Fiyatları
Beton Yorgani Fiyatları

Beton Yorgani Fiyatları

Fiyat : 750,00 TL  + KDV
KDV Dahil : 900,00 TL

Beton Yorganı

İnşaat ve şantiye alanlarında sıklıkla kullanılan ve kullanımına son derece önem gösterilmekte olan inşaat yorganı diğer bir adıyla beton yorganı, taze dökülen betonun kurumasına yardımcı olan bir malzeme olarak nitelendirilmektedir. Özellikle kış aylarında betonun üzerine serilmek sureti ile, alt kısımı ısıtan ve kurumayı hızlandıran yorgan, aksine yaz aylarına da çok hızlı kurumasın ve beton çatlamasın diye de kullanım alanlarına girmektedir. Düşünülenin aksine sadece zorlu kış koşullarında değil yaz aylarında ve sıcak havalarda kullanımı da bu yüzden görünmektedir. Isı yalıtımı sağlaması ve dengeli kurumaya yardımcı olması ile, inşaat sektöründe beton yorganı çeşitleri duvarlarda kullanımı da sıklıkla görünmektedir.

Özellikle kış aylarında betonun çatlamadan kurumasına yardımcı olan inşaat yorganı, yaz aylarında da birden bire kuruyup çatlamasın diye tercih edilmektedir. Çeşitli ebatlar ve boyutlarda üretimi gerçekleştirilen bu yorganlar, farklı malzemeler, özellikle de yalıtım sağlayacak malzemeler ile üretime girmektedir. Her şantiye ve inşaat alanında dengeli kuruma yapabilmek ve çatlaklardan korunmak adına sıkça kullanılan bu ürünler, inşaat alanında betonun kurtarıcısı olarak nitelendirilmektedir.

 

İnşaat alanlarında ve şantiyeler gibi mekanlarda, betonu korumak ve zamanında kurumasını sağlayarak çatlaklardan korumak adına kullanılan inşaat yorganı, en önemli inşaat malzemelerinden biri olarak başı çekmektedir. Her inşaat alanında mutlaka bulunması gereken ve taze beton işlemi bittikten sonra üzerine serilmek sureti ile kullanılan bu yorganlar, dengeli beton kuruma imkanı vererek ürünün bozulmadan ve çatlamadan kuruması adına bir alternatif olarak gözükmektedir.

Daha verimli ve kolay bir şekilde betonun kurumasına ön ayak olan bu ürünler ile, zamandan kazanılmakta ve betondaki sorunlu kısımlar engellenmektedir. Isı yalıtım malzemesi olarak da kullanılan inşaat yorganı, farklı tip ve şekillerde üretildiği gibi, farklı ısı değerlerine göre üretilerek de alternatif seçenekler sunmaktadır. Özellikle, inşaat alanları ve şantiyelerin olmaz ise olmaz malzemeleri arasına giren, hem zamandan kazandıran hem de betonda çıkacak sorunları ve çatlakları önceden engelleyen inşaat yorganı, beton yorganı olarak da anılmaktadır. Manej Çadırı

Şantiyelerde sıklıkla kullanımı gerçekleştirilen ve özellikle taze beton döküldükten sonra üzerine sermek suretiyle kullanılan inşaat yorganı, ısı yalıtımı yaparak hızlı bir biçimde ve kolaylıkla betonun kurumasını sağlamaktadır. İnşaat yorganı kullanılmayan durumlarda, betonda yavaş ya da hızlı kurumaya dair çatlaklar ve sorunlar çıkmaktadır. Beton Yorganı Fiyatları Etkili bir yalıtım malzemesi olarak da işlevsel halde bulunan bu ürünler, rahat kuruduğu için gerek yaz gerek ise kış aylarında yapılan inşaat alanlarında kullanılmakta ve verim alınmaktadır.

Farklı tiplere göre üretilen beton yorganı yorganlar, kaliteli yalıtım alternatifleri sunarak inşaat alanları için vazgeçilmez konuma taşınmaktadır. Şantiyelerde, özellikle de beton dökümünün yapılacağı zamanda, mutlaka bulundurulması ve kullanılması gereken inşaat yorganı, herhangi bir soruna sebebiyet vermeden, kalite beton üretimi desteklemekte ve betonu dış etkenlerden ve çatlaklardan önceden korumaktadır.

Beton Yorganı Çeşitleri Nelerdir?

 

Beton yorganları çift kat branda ve arasında izolasyon sağlayıcı madde olmak üzere 3 katmanlı bir malzemedir. Farklı kullanım alanlarına göre değişken malzemelerle üretilen beton yorganları,

  • Şilte beton yorganı,
  • Elyaf beton yorganı,
  • Sünger beton yorganı,
  • Termofleks izolasyon beton yorganı,
  • Cam yünü beton yorganı şeklinde çeşitlere sahiptir.

Beton kurtarıcısı olarak nitelendirilen malzeme her türlü şantiye ve inşaat alanında kullanılabilecek özelliktedir. Dengeli kurutmanın yanında çatlakların önlenmesi amacıyla da sıkça kullanılan ürün farklı ebatlarda kullanıma sunulmaktadır.

 

Her inşaat alanında mutlaka bulundurulması tavsiye edilen beton yorganı, iş gücünden zaman kazandırarak inşaat maliyetlerine önemli katkılarda bulunmaktadır. Kullanıldığı alanlarda beton sorunlarını minimize eden malzeme sayesinde seri işgücü sağlanarak inşaat yapımında zaman tasarrufu sağlanmaktadır.

İnşaat yorganı kullanılmayan inşaatlarda betonların kendi süresinde kurumadan donması ve çatlaması, inşaatların istenilen kalitede yapılmasına engel teşkil etmektedir. Kurumadan çatlayarak deforme olan betonların yeniden dökülmesi halinde ise, ekstra maliyetlere sebep olarak önemli oranlarda zararlara sebebiyet verilmektedir.

 

 

 

Isı Yalıtımı Seviyeleri Hangi Şartlarda Koruma Sağlar ?

 

-40 +70 derece sıcaklık ve soğuk hava şartlarına göre özel olarak tasarlanan ürünler mevcuttur. Standart beton yorganları

Beton battaniyesi kış aylarında bina veya yapılardaki yeni atılan betonun kısa sürede kurumasını sağlamaktadır. Beton koruma battaniyesi firmamız tarafından dilediğiniz ölçülerde dikilerek İstanbul ve Tüm türkiye illerinde satılmaktadır.

En uygun fiyat avantajlarından yararlanmak için hemen kale branda ile iletişime geçiniz.

Hazır stoklu yorganlar bulunmaktadır.

Acil koruma örtüleri için bizi arayın ve adet sorunuz.

 

 

Beton Koruma Yorganı Özellikleri ?

 

  • Isı Yalıtım Özelliği bulunmaktadır. Sıcak ve Soğuk hava şartlarından beton ve kullanılacağı malzemeyi koruma görevi görür.
  • Dilediğiniz ebat ve ölçülerde üretilmektedir.
  • Yalıtım malzemesi olarak Cam yünü,Med plastik,Hava kabarcıklı,izocam malzeme kullanılabilir. (Bu sizin isteğinize bağlıdır.)
  • Renk seçenekleri Mavi,Sarı,Beyaz,Yeşil,Siyah yada dilediğiniz bir renk

 

Beton Yorganı

Beton Yorganı diğer bir değişle beton kurtarma brandası bu branda ismine fazlasıyla değişik adlarla ulaşım sağlanmaktadır inşaat brandası olanakta bilinir ama inşaatların kurtarıcısıdır. Beton yorganı ısı olanağı sağlayarak ısı yalıtımlı branda diğere geçmektedir beton kurtarma brandası adı üstünde kışın ve yazın kötü hava şartlarında betonu kurtarma görevi görmektedir beton yorganı alta kalan kısmı koruyarak yani sıcak tutarak koruyarak kurumasını sağlamaktadır inşaat sektöründe bazı yerler sıcak kalması lazım bu nedenle bu urun tercih edilmektedir

Beton Yorganı 3 katmandan oluşmaktadır çift kat branda ve arasında izolasyonu sağlayacak olan katmanlar örneklerle sarılana bilir arasına girecek olan malzemeler şu seklide sarılana bilir.

Beton Yorganı Çeşitleri

Termofleks izolasyon Beton Yorganı

Cam Yünü Beton Yorganı

Sünger Beton Yorganı

Şilte Beton Yorganı

Elyaf Beton Yorganı

Beton Kurtarma Brandası şu şekilde örneklendiren biliriz